Canon. We can!

😉

Konferencja Canon EOS M_05

Kilka tygodni temu, 12 czerwca br., Facet i Kuchnia miał okazję uczestniczyć w kameralnej konferencji prasowej, zorganizowanej przez Canon Polska na terenie żoliborskiego Fortu Sokolnickiego (ul. Czarnieckiego 51 w Warszawie).

Canon konferencja 06 2013_04

Na dzień dobry poczęstowano uczestników napojami z procentami i bez.

Konferencja Canon EOS M_01

Konferencja Canon EOS M_08

Konferencja Canon EOS M_02

Konferencja Canon EOS M_13

Następnie, zgodnie z polityką konferencyjną Canona, ze standu, całkiem hojnie zaopatrzonego w sprzęt foto (kompakty, kompakty z wymienną optyką, lustra i obiektywy), można było wybrać sobie dowolny model aparatu i przetestować go podczas spotkania.

Konferencja Canon N_09

Konferencja Canon N_10

Konferencja Canon N_08

Konferencja Canon EOS M_06

Konferencja Canon EOS M_04

Konferencja Canon EOS M_07

Na życzenie, karty ze zdjęciami wykonanymi podczas konferencji można było zabrać ze sobą.

Kto zjawił się pierwszy, ten miał najszerszy wybór. FiK stawił się w Forcie dość późno, dlatego na pro lustro niestety już się nie załapał.

Konferencja Canon EOS M_09

Sprawdziliśmy natomiast kompakt Canon EOS M z wymiennymi obiektywami oraz niedawno wprowadzoną na rynek mini zabaweczkę o rozmiarach smartphone’a, czyli Canon Powershot N.

EOS M:

Canon EOS M

Canon N:

Canon PS N

Po części prezentacyjnej, organizator zaprosił gości na serwowany na dziedzińcu poczęstunek, dzięki czemu ci, którzy nie byli głodni, mieli okazję dłużej popastwić się nad wypożyczonymi aparatami 😉

Konferencja Canon EOS M_11

Konferencja Canon EOS M_26

Konferencja Canon EOS M_27

Konferencja Canon EOS M_28

Konferencja Canon N_03

Konferencja Canon N_02

W ramach konferencji Canon nie zaprezentował żadnej elektryzującej technologicznej nowinki, zasadniczym celem spotkania była bowiem bliższa prezentacja produktowego portfolio, w tym przede wszystkim dedykowanego foto amatorom sprzętu fotograficznego (w szczególności: seria modeli Canon Powershot, EOS M i 6D), kamer LEGRIA (zarówno małych i poręcznych modeli do nieprofesjonalnego użytku, jak i tych bardziej zaawansowanych – przeznaczonych dla profesjonalistów i ambitniejszych amatorów) oraz nowych drukarek PIXMA (iP7250, MG5450 i MG6350) o zaawansowanym zakresie funkcjonalności (wysoka jakość odbitek, łączność wi-fi, bezpośredni druk z kompatybilnych aparatów i kamer cyfrowych – standard PictBridge, małe rozmiary przystosowane do użytkowania w domu lub mieszkaniu).

Konferencja Canon EOS M_15

Konferencja Canon EOS M_19

Konferencja Canon EOS M_20

Konferencja Canon EOS M_21

Konferencja Canon EOS M_24

I jeszcze nowy model ‚kita’:

Konferencja Canon EOS M_18

Canon poinformował również o aktualizacji platformy Project1709 (wersja 1.1), której oficjalny start ma nastąpić w trzecim kwartale 2013 roku.

Konferencja Canon EOS M_22

Project1709 daje użytkownikom możliwość integracji z Flickr’em oraz oferuje nowe funkcje w zakresie zarządzania zasobami i porządkowania zdjęć. Platforma Project1709 pozwala teraz na edycję nazwy plików, obracanie i usuwanie obrazów, tworzenie albumów oraz wyszukiwanie, dzięki któremu użytkownik może filtrować obrazy wg tagów. Nowe funkcje zostały dodane do platformy w odpowiedzi na sugestie użytkowników, którzy dołączyli do programu testowego, uruchomionego podczas targów Photokina we wrześniu 2012 roku. Wszyscy zainteresowani udziałem w testach wersji beta ww. platformy, mogą rejestrować się na stronie www.Project1709.com.

Konferencja Canon N_07

Konferencja Canon EOS M_14

Po krótkim, niespełna dwugodzinnym konferencyjnym teście szczególnie przypadł nam do gustu kompaktowy EOS M z wymienną optyką. Ładny, nieduży, lekki, zgrabny i poręczny. Łatwy w obsłudze, bardzo intuicyjny, a przy okazji o całkiem niezłych – na pierwszy rzut oka – możliwościach. Wyposażony jest m.in. w rozrywkowy fisheye (nie sposób porównywać go z obiektywem fisheye Canona, którego cena w PL przekracza o ok. 600-800 zł cenę całego EOS M, ale przecież nie o to tutaj chodzi), opcję przerabiania gotowych zdjęć – wg dostępnych filtrów – bezpośrednio w aparacie, opcję rejestrowania filmów, etc.

Canon reklamuje ten model hasłem „jakość lustrzanki w kompaktowym body”. Aparat ma oferować jakość zdjęć charakterystyczną dla lustrzanek, wyposażony jest w filtry kreatywne i możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD. Raczej nie bylibyśmy skłonni całkiem zrezygnować z lustrzanki na rzecz EOS M, ale mieć taki aparat pod ręką na pewno warto, ponieważ w pewnych sytuacjach zdecydowanie cięższą i większą lustrzankę może z powodzeniem zastąpić.

EOS M jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych (srebrny, czarny, biały i intensywnie czerwony). Dodatkowo, Canon oferuje tu 2 nowe obiektywy: naleśnik EF-M 22mm f/2 STM i standardowy zoom EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM, oraz kompaktową lampę EX Speedlite 90EX. Ci, którzy chcą korzystać z szerszej gamy obiektywów serii EF, mogą zaopatrzyć się w adapter EF-EOS M.

Canon Powershot N to z kolei kompakt w wersji total mini – o rozmiarze mniejszym niż np. blackberry, oferowany w dwu wariantach kolorystycznych (czarny i biały). Choć zdecydowaną większość funkcji ukryto w nim pod ekranem dotykowym, aparat jest bardzo intuicyjny, zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy mieli okazję oswoić się z różnymi modelami sprzętów Canona. Sprzęt ma niezłe parametry, w tym m.in. szeroki zakres ISO, filtry kreatywne, kilka opcji zdjęć twórczych, rejestracja filmów Full HD, odchylany ekran dotykowy i wbudowany adapter wi-fi, dzięki któremu można przesyłać zdjęcia bezpośrednio z aparatu do laptopa, ipada czy smartphone’a. Mini Canon, w zestawieniu z podobnymi kompaktowymi produktami konkurencji (np. używane przez nas kiedyś Canon PS G9 albo Lumix) zaskakująco dobrze radzi sobie z fotografowaniem w dość trudnych warunkach (noc, wnętrza, sztuczne źródła światła, etc).

Szczegółowa recenzja Canona N, z pełnym opisem jego funkcjonalności i dokumentacją zdjęciową, pojawi się na blogu już wkrótce.

Canon konferencja 06 2013_01

Póki co, testy Faceta i Kuchni w toku 😉

Canon

Ogólnie rzecz biorąc, konferencja Canon Polska okazała się fajnym, profesjonalnie i sprawnie zorganizowanym eventem. Dziękujemy za zaproszenie.

Konferencja Canon N_06

Konferencja Canon EOS M_12

Konferencja Canon EOS M_16

Canon konferencja 06 2013_03

Canon Polska_01