Sześć czekoladek zamkniętych w eleganckiej metalowej puszce. Coś, co cieszy zarówno oko, jak i podniebienie.

Krótki rys historyczny: w 1936 roku w miasteczku Lippstadt powstaje mała lodziarnia, która w okresach zimowych przekształca się w kawiarnię. Produkty cukierni szybko stają się znane w całej okolicy. Rodzina Peters zaczyna wytwarzać czekoladki na większą skalę w roku 1975. W latach ’90 firma przeżywa rozkwit, głównie za sprawą rosnących kwalifikacji jej dwu czekoladników, którymi są Matthias Meier i Christian Frochte-Peters. Obydwaj panowie do dziś tworzą czekoladowe i ciastkarskie kreacje tej firmy.

Czekolady, czy raczej nadziewane czekoladki Pecare, chronione od pewnego czasu ogólnoeuropejskim patentem, wyróżnia przede wszystkim ich atrakcyjna forma. Metalowa puszka, w papierowym klipsie, skrywa 6 całkiem sporych, płaskich i kwadratowych pralinek, ozdobionych emblematami na wzór kawowych ziarenek.

Pecare Espresso low_02

Wnętrze każdej czekoladki wypełnia warstwa pysznego, kawowego kremu, uzupełniona delikatną, jedwabiście kremową mleczną czekoladą. Aromat i smak kawy, a konkretnie słodkiego likieru kawowego, jest mocno zaznaczony i dobrze wyczuwalny. Czekoladki są słodkie, ale nie przesłodzone. Idealnie komponują się z kawą, mleczną również, choć czarne espresso najlepiej uwydatnia ich kawowe oblicze.

Pecare Espresso low_08

Nie przepadam za przymiotnikiem „ekskluzywny”, ale do tych czekoladek wydaje się pasować jak ulał. Dlaczego? Przez całokształt, od designu opakowania, poprzez formę i dekorację pralinek, po zapadający w pamięć smak.

Ocena: 80/100

Pecare Espresso low_04

Skład*: cukier, tłuszcz kakaowy, śmietanka, pełne mleko w proszku, masa kakaowa, alkohol: likier kawowy (4%), syrop glukozowy, kawa (1%), lecytyna sojowa, naturalna wanilia. Zawartość kakao w czekoladzie mlecznej: 35%. Czekolada może zawierać śladowe ilości orzechów arachidowych, innych orzechów, białek roślinnych, białek jaj kurzych, laktozy, białek mleka krowiego.

*Podany wyżej skład wynika z niemieckiej wersji etykiety; w polskim tłumaczeniu zawartość likieru kawowego wzrosła do 5%, a zawartość kawy do 2% ;-)

Opakowanie: puszka o wymiarach 190 x 95 x 10 mm
Waga: 63 g (6 czekoladek)
Cena: 24,90 zł
Gdzie kupić: Chocolissimo
Producent: PETERS

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!