Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco.

Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco

Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco

Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco

Quinta do Javali to jeden z naszych ulubionych producentów z cudnej doliny Douro, który w zaciszu urokliwych mieścinek, takich jak Ervedosa do Douro i São João da Pesqueira wytwarza wspaniałe wina. Javali znaczy dzik, a bezkompromisowa Quinta do Javali – zgodnie z nazwą – robi doskonałe porto w szerokiej palecie stylów (od Vintage porto, LBV i Reserve, przez starzone tawny, po proste codzienne ruby i tawny za kilka EUR) oraz klasyczne wina czerwone i białe w kilku różnych liniach. W winnym portfolio Javali mamy pełen pakiet, od poważnych zawodników w seriach Maria Luisa i Old Vines, przez Reserve, linię Clos Fonte do Santo, Javali Touriga Nacional, Javali Special Cuvée, po lekkie jak chmurka, ultra pijalne wina biodynamiczne i naturalne, wprowadzane na rynek pod marką Crazy Javali (Szalony Dzik) oraz pét-naty.

Crazy Javali Branco powstaje z gron uprawianych w winnicy Clos da Bonifata, która ma kształt amfiteatru i obsadzona jest Arinto i Viosinho, dwiema tradycyjnymi rodzimymi portugalskimi odmianami winorośli, dobrze przystosowanymi do gleb łupkowych. Winnica leży na wysokości 600 metrów i znajduje się w obrębie górującej nad Douro gminy Ervedosa do Douro. Winogrona są zbierane ręcznie do małych skrzynek, kruszone i macerowane ze skórkami w kamiennych lagares przez 3-4 dni. Po maceracji moszcz jest tłoczony, a fermentacja kończy się w kadziach ze stali nierdzewnej. Crazy Javali Branco dojrzewa w stali przez 12 miesięcy.

Przezroczyste szkło butelki Crazy Javali Branco w luzackim formacie kusi soczystym połyskliwym złotem. Nos Szalonego Dzika jest na wskroś letni, słodko-owocowy. Na podniebieniu łączy w sobie lekkość i młodość. Bardzo fajne, wyraźnie mineralne, z przyjemną goryczką, żywe, orzeźwiające (tylko 10% alkoholu!), super łatwo pijalne nawet dla najbardziej początkujących winomaniaków. Crazy Javali z powodzeniem udowadnia, że w Douro jest miejsce dla nowoczesnych lekkich win z całkiem innej bajki. 10% za 10 EUR. Crazy Javali świetnie komponuje się z szalonymi daniami wszelkiego rodzaju.

Nazwa: Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco
Kraj: Portugalia
Region: Douro, Cima Corgo
Rodzaj: białe, wytrawne, naturalne
Szczepy: Arinto, Viosinho
Moc: 12%
Wino kupiliśmy w Portugalii

Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco

Quinta do Javali 2020 Crazy Javali Branco