Grafika z etykiety przedstawia mroczną i tajemniczą lady w czerni, zwiastującą wyjątkowe, wyraziste tabliczki wewnątrz.

Labooko to seria najbardziej klasycznych czekolad Zottera, w ramach której każde 70-gramowe opakowanie zawiera 2 małe tabliczki po 35 gramów każda. Obecnie Labooko oferowane są także pojedynczo (jako single packs).

Zotter Labooko 100% wytwarzana jest z ziaren kakaowca Naranjillo (Peru), które zdaniem Zottera jest najłagodniejszym kakao, z jakim kiedykolwiek miał do czynienia.

Po pierwsze, zapach. Bardzo przyjemny, dość intensywny, mocny, z delikatnie zaznaczoną kawową nutą. Po drugie, smak. Co poczują Wasze podniebienia, gdy spróbujecie czekolady o 100% zawartości kakao? Absolutnie nic… poza kakao. Wytrawnym, cierpkim, mocno taninowym, gorzkim kakao w czystej formie, którego nie zakłóca tu, ani nie przytłumia żaden inny dodatek. W smaku dominuje lekka z początku goryczka, która po chwili rozwija się w bardziej intensywną gorzkość, przywodzącą na myśl wyraźny, zdecydowany posmak dobrego espresso.

Labooko 100% jest w stu procentach gorzka, ale zarazem zaskakująco łagodna. Kto w poszukiwaniu TEJ gorzkiej czekolady dał się sprowadzić na manowce i sięgnął np. po Lindt 99%, ten po spotkaniu z Labooko 100% nigdy więcej tego błędu nie popełni. Warto zaakceptować wyjątkowy charakter setki Labooko, pozwolić rozwinąć jej w pełni kakaową moc, by przekonać się, jak smakuje czekolada absolutna.

To tabliczka intrygująca, a przez to obowiązkowa. Zbyt charakterystyczna, by przejść obok niej obojętnie, ale równocześnie z pewnością zbyt nietuzinkowa i wyrazista, by zadowolić gusta wszystkich. Rzecz przede wszystkim dla koneserów, ale też dla odważnych poszukiwaczy mocnych czekoladowych wrażeń.

Ocena: 89/100

Produkt organiczny & fairtrade

Waga: 2 x 35 g
Opakowanie – 2 tabliczki w pozłacanym papierze i kartonowej obwolucie

Skład: masa kakaowa 100%. Zawartość kakao: 100%
Producent: Zotter Schokoladen Manufaktur GmbH (Austria)
Gdzie kupić: Umpa – Lumpa
Cena: 14 zł

LUBISZ CZEKOLADĘ? Sprawdź Asertywną Czekoladową Listę Przebojów Faceta i Kuchni!