O wartej odwiedzenia kawiarni w Berlinie.

nfng_03

Gdzie? Przy Rykestrasse 45, w okręgu Prenzlauer Berg (dzielnica Pankow).

Nie przeszliśmy Rykestrasse od początku od końca, ale spory fragment, którym się przespacerowaliśmy, pełen był różnych lokali. Prenzlauer Berg podczas II wojny światowej odniósł stosunkowo niewielkie szkody, w związku z czym większość tutejszej zabudowy pochodzi z końca XIX i początku XX wieku. Najstarszy budynek w okolicy wzniesiono ok. roku 1848, a kilkaset obiektów wpisanych jest na listę zabytków.

NO FIRE NO GLORY istnieje od 4 lat, a od 2011 r. zrzeszona jest w Berlin Coffee Society, które skupia (póki co) 6 niezależnych (czyt. niesieciówkowych) coffee shopów – Bonanza Coffee, Cafe CK, Doubleeye, Five Elephant, Godshot i No Fire No Glory.

nfng_01

zdjęcie(11)

zdjęcie(9)

nfng_02

Kawiarnia nie jest duża (2 sale i stół barowy dla max. 4 osób plus – w cieplejszych miesiącach – ogródek), więc może się zdarzyć, że zabraknie wolnego stolika, ale warto zaryzykować, bo bariści No Fire No Glory kawę i ciasta serwują świetne, a miejsce ma bardzo fajny klimat.

zdjęcie(8)

No Fire No Glory_01

No Fire No Glory_07

Do kawy (latte – ok. 3 EUR) zamówiliśmy 1 porcję sernika. Ciasta serwowane są w godziwych rozmiarów kawałkach i mieszczą się w przedziale cenowym od 3 do 5 EUR za porcję (sernik – niespełna 4 EUR).

nfng_04

nfng_05

Wybór nie tylko kaw, ale i ciast jest spory, więc łasuchy mają używanie ;-)

Cakes

Espresso przygotowywane jest z ziaren, palonych przez Bonanza Coffee Roasters (Berlin) oraz The Coffee Collective (Kopenhaga), a wykorzystywane w kawiarni mleko to wyłącznie certyfikowane mleko organicznego pochodzenia (Demeter z farmy w Brodowin), którego świeże dostawy dostarczane są do No Fire codziennie.

Poniżej wybiórczy przegląd MENU:

Strona internetowa NO FIRE NO GLORY
Fanpage facebook.com/WELOVECOFFEE
Wi-fi: bezpłatne, ohasłowane
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, od 10.00 do 20.00