Tylko jeden garnek i aż 86 chętnych do jego przejęcia. Kto wygrał?

Ilość nadesłanych zgłoszeń nieco mnie zaskoczyła, stąd publikacja wyników następuje z małym poślizgiem ;-)

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i okazane zaangażowanie. Lektura Waszych przepisów, częstokroć okraszonych serią zdjęć zarówno dania w finalnej postaci, jak i procesu jego przygotowania, wymagała czasu i uwagi.

Pojawiło się wiele nietuzinkowych, interesujących propozycji, które w bliższej lub dalszej przyszłości zamierzam wypróbować. Co przede wszystkim? Poza nagrodzonymi przepisami, między innymi czenaki Pana Zbigniewa Kornackiego, tartę z pomidorami i zielonymi szparagami Pani Aliny Moroz i pierogi z pieca Pani Anny Roszkiewicz.

Wybór jednego laureata przy takiej liczbie konkursowiczów do najłatwiejszych nie należy; na szczęście z pomocą przyszedł sponsor, tj. firma NEOFLAM, która zgodziła się ufundować dwie dodatkowe nagrody pocieszenia – w postaci takich porcelanowych pojemników:

Pojemniki porcelanowe CLOC wykonane są z przyjaznego środowisku i nietoksycznego materiału. Dzięki hermetycznemu zamknięciu pozwalają zachować dłużej świeżość pożywienia. Pojemniki nie odbarwiają się oraz nie wchłaniają zapachów. Można wykorzystać je do zapiekania potraw w piekarniku oraz używać w kuchni mikrofalowej, po uprzednim zdjęciu pokrywki. Można myć je w zmywarce, a także przechowywać w lodówce i zamrażarce.

Werdykt jest następujący:

Główną nagrodę, tj. garnek NatureCook Suelo, otrzymuje Pani Jola Hoja za przepis na filet z dorsza pieczony w liściach pora z marchewkowymi kluseczkami.

Dodatkowe wyróżnienia, w postaci porcelanowych pojemników CLOC, trafią natomiast do:
Pani Izabelli Kulińskiej – za przepis na białą kiełbasę pieczoną na pęczaku, oraz
Pani Ewy Szymczak – za przepis na polędwiczkę w cukinii.

Gratuluję!!! :-)

Laureatów proszę o przesłanie adresów do wysyłki nagród emailem na facetikuchnia@gmail.com. Wysyłka nagród będzie realizowana przez firmę NEOFLAM.