Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018.

Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018

Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018

Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018

Pinot Noir – klasyk o burgundzkim rodowodzie, zdaniem wielu jedna z najlepszych odmian na świecie, na pewno jedna z najpopularniejszych, a zarazem najtrudniejszych w uprawie i obróbce. Drobna kiść, niska wydajność, nikła odporność na choroby, wrażliwa cienka skórka winogron. Jednym słowem: wyzwanie, również dla Quinta de Cidrô, i to jedno z największych od czasu założenia w tej winnicy w 2001 roku plantacji Pinot Noir.

Quinta de Cidrô należy do królewskiej Real Companhia Velha. Winnica jest położona w obrębie gminy São João da Pesqueira, która stanowi jeden z najbardziej cenionych obszarów doliny Douro. Na przestrzeni ostatnich 20 lat posiadłość Cidrô przekształcono w modelową dla całego regionu winnicę eksperymentalną. Na dziewiczych glebach Quinta de Cidrô, w uprzywilejowanej lokalizacji zastosowano najnowocześniejsze techniki, by 150 ha gruntu obsadzić najlepszymi odmianami gron, zarówno rodzimych, jak i międzynarodowych (w tym Chardonnay, Sauvignon Blanc, Viognier, Cabernet Sauvignon i właśnie Pinot Noir), tworząc jedną z większych powierzchni pojedynczej winnicy w całym regionie Douro. Położenie posiadłości i nasadzenia na właściwej wysokości zapewniają owocom świeżość i odpowiedni poziom kwasowości – idealne warunki do produkcji eleganckiego Pinot Noir z terroir Douro.

Quinta de Cidrô 2018 Pinot Noir to czysty 100% Pinot Noir z ręcznego zbioru, tłoczony bez użycia pompy dla zapewnienia łagodniejszej, miękkiej ekstrakcji i uzyskania delikatnych aromatów. Fermentuje w stali nierdzewnej (część gron w całych kiściach) i dojrzewa 12 miesięcy w używanych barriques z francuskiego dębu. Charakteryzuje się jasną rubinową barwą i typowymi dla Pinot nutami owocowymi (wiśnie, maliny, czerwony agrest), które harmonijnie łączą się z niuansami wanilii, świeżo palonej kawy i dębu. Subtelne wino o świetnie zrównoważonej strukturze, miękkich okrągłych taninach i długiej trwałej końcówce. Pyszne, stworzone do picia sauté, będzie również doskonałą parą dla ryb, owoców morza i roślinnej kuchni. Warto zdekantować co najmniej na godzinę przed podaniem.

Pinot Noir z Quinta de Cidrô umiejętnie i z wdziękiem łączy subtelną elegancję i finezję tej francuskiej odmiany ze strukturą i kwasowością charakterystyczną dla Douro. Pinot Noir to także kolejny, po Rufete i Touriga Nacional, odmianowy trafiony zatopiony spod szyldu Quinta de Cidrô.

Nazwa: Quinta de Cidrô 2018 Pinot Noir
Kraj: Portugalia
Region: Douro, Cima Corgo
Rodzaj: czerwone, wytrawne
Szczep: 100% Pinot Noir
Moc: 13,5%
Produkcja: około 15 000 butelek rocznie
Wino kupisz w Portugal Vineyards

Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018

Quinta de Cidrô Pinot Noir 2018