Walencja gdzie zamieszkać? Świetne mieszkanie wakacyjne w centrum.

Jeżeli zastanawiasz się nad podróżą do Walencji, to przestań, bo nie ma nad czym. Miasto jest cudne pod każdym względem, a o konkretach napiszemy niebawem. Teraz jest nawet cudniejsze niż zwykle, ponieważ turystów w nim jak na lekarstwo, a atrakcji nie ubyło. Teraz, jak nigdy wcześniej, można z nich korzystać w pełnym komforcie, bez fochów na niechciane tłumy.

Hiszpania w czasach zarazy – najlepszy czas na urlop?

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

A jeżeli już wiesz, że do Walencji lecieć chcesz i szukasz tylko odpowiedniego mieszkania, weź pod uwagę ten apartament: B&B Live in Chianti na granicy Eixample i Ciutat Vella, przy Carrer de Cirilo Amorós 82. Znajdziesz go m.in. w booking.com. Carrer de Cirilo to samo serce miasta, tuż przy najstarszej części Walencji (Ciutat Vella), więc wszędzie jest stąd blisko: do barowo-restauracyjnego Mercat de Colon 300 metrów, do Mercat CentralPlaça de la Reina, Barrio del Carmen i Catedral de Valencia nieco ponad 1000 metrów, do Pont de la Mar i Pont de les Flors (a tym samym do ciągnącego się przez całe miasto 9-kilometrowego parku Jardín del Turia) 200 metrów, do dwóch najbliższych El Corte Ingles 500 metrów, a do Satorisana (gdyby nagle buty Ci się pokończyły) 100 metrów. Do Torres de Serranos i Torres de Quart – niespełna 2 km. Z kolei do Ciutat de les Arts dotrzesz spacerem, rozkoszując się ogrodami Turii (niespełna 2 km), a do plaży i Fuente del Barco de Agua nieco dłuższym spacerem przez miasto (5 km).

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Nazwa Live in Chianti wzięła się stąd, że właścicielami kilku apartamentów oferowanych pod tym szyldem są Włosi, którzy przenieśli się na stałe do Walencji. W rezultacie każde z kilku mieszkań o różnym standardzie urządzone jest w stylu inspirowanym Toskanią i Sardynią. Wystrój jest ciepły i bardzo domowy, tak bardzo, że od pierwszych chwil możesz poczuć się jak u siebie.

Przez dwa tygodnie ani razu nie korzystaliśmy z miejskiego transportu (poza taksówką z i na lotnisko), ale jest i działa bardzo dobrze, więc kto nie lubi chodzić, autobusem łatwo dotrze z jednego końca miasta na drugi.

Live in Chianti wygrywa lokalizacją, ale na tym nie koniec. To mieszkanie ma wszystko, czego potrzeba do niczym niezmąconego urlopowego funkcjonowania. Choć położone jest w samym centrum, na 4 piętrze eleganckiej kamienicy (z windą i portierem), wewnątrz jest ultra cicho. Spaliśmy jak dzieci. Wygodne lokum (50 m²), duże mega wygodne łóżko (materac z pianki termoelastycznej robi robotę!), spora i odpowiednio wyposażona łazienka z prysznicem (ręczniki i wszystko inne w takiej ilości, że nic nie trzeba dokupywać), świetnie wyposażona kuchnia (jest lodówka z zamrażarką, piekarnik, zmywarka + wkłady czyszczące do niej, pralka + środki piorące i suszarka, a z wyposażeniem dodatkowym do tego typu sprzętów bywa bardzo różnie).

Niekwestionowanym bonusowym atutem Live in Chianti jest Claudia – host i manager – która z pełnym zaangażowaniem pomaga gościom w zarządzaniu urlopem. Do tego stopnia, że Live in Chianti powinno dodać w opisie: osobisty concierge. Rezerwacje, zmiany rezerwacji, informacje dla restauracji, że już lecimy, ale się spóźnimy, taksówki i tak dalej. Nic nie trzeba robić, wystarczy pisać do Claudii via whatsapp, a ona wszystkim się zajmie.

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Dodatkowe plusy?

  • Ceny w erze covida. Kiedy rezerwowaliśmy to lokum w marcu, zahaczając o Las Fallas, czyli doroczne Święto Ognia (taki był pierwszy termin planowanego lotu nim wjechał w życie lockdown), cena za dwa tygodnie była o 60% wyższa niż ta, którą finalnie zapłaciliśmy na przełomie lipca i sierpnia. Miasto jest puste, a turyści zyskują
  • Wypożyczalnia rowerów
  • Wifi i wystarczająca ilość gniazdek elektrycznych (zbyt często jest ich za mało)
  • Bardzo fajny wine bar La Raspa na parterze, w którym niemal codziennie do dwunastej-pierwszej w nocy przy dobrym winie/piwie/świetnych tapas przesiadują przede wszystkim lokalsi
  • Airport shuttle – 20 EUR w jedną stronę, jeżeli korzystasz z taksówki organizowanej przez Live in Chianti (odległość apartamentu od lotniska wynosi 10 km); na życzenie zamawiają też zwykłą taksówkę

Minusy? Brak w kuchni porządnego noża, ale z uwagi na ogólnie świetne wyposażenie mieszkania, zakładam, że był za dobry i ktoś go ukradł… Na szczęście, chcąc jeść na śniadania np. mojamę, można poprosić o pokrojenie jej bezpośrednio na targu, więc bez noża też da się żyć.

Walencja gdzie zamieszkać:

B&B Live in Chianti Apartaments
Carrer de Cirilo Amorós 82
Valencia

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać

Walencja gdzie zamieszkać