Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy.

Airfryer, czyli beztłuszczowa frytkownica, doskonale sprawdza się nie tylko w pieczeniu warzyw w całości (seler, kalafior) i zapiekaniu ich z innymi składnikami (bataty z porzeczkami), ale też w szybkim przyrządzaniu dodatków do potraw. Tak upieczone ziemniaki, pokrojone w drobną kostkę, mogą być znakomitym dopełnieniem wielu różnych potraw. Podaj je zamiast frytek z pieczoną lub gotowaną na parze rybą, dodaj do sałatki, śniadaniowego bowla lub puszystego omletu biszkoptowego z warzywamiZiemniaki w beztłuszczowej frytkownicy pieką się na chrupko, a dzięki temu, że są pokrojone w kostkę lepiej „łapią” przyprawy. 

Pełną recenzję airfryera Wartmann znajdziesz w tym wpisie, a w RONIC ONLINE czeka na Ciebie kod rabatowy FACETIKUCHNIA, który działa na wszystkie produkty – w tym na airfryer Wartmann – i daje 5% rabatu nawet od cen już obniżonych tymczasowymi promocjami: klik Rabat Ronic.

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy – SKŁADNIKI:

  • 500 g ziemniaków
  • łyżeczka czarnego pieprzu, rozgniecionego w moździerzu
  • sól roztarta w moździerzu
  • oliwa extra vergine

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy – PRZEPIS:

  1. Wyszorowane ziemniaki pokrój w niewielką kostkę i przełóż do miski. Wlej trochę oliwy, dodaj sól i pieprz, wymieszaj.
  2. Ziemniaki upiecz w beztłuszczowej frytkownicy (ok. 40 minut w temperaturze 180 stopni C). W połowie pieczenia przemieszaj kostki (airfryer możesz w dowolnym momencie wyłączyć, sprawdzić stan zawartości, po czym kontynuować pieczenie na tych samych albo zmienionych parametrach). W razie potrzeby – w zależności od wielkości ziemniaczanych kostek – piecz ziemniaki o kilka minut krócej lub dłużej.

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy

Ziemniaki pieczone w beztłuszczowej frytkownicy