Dario Prinčič Merlot 2007.

Dario Prinčič – Merlot 2007 (100%)

Dario Prinčič Merlot 2007

Dario Prinčič Merlot 2007

Dario Prinčič (Oslavia, Collio, Friuli) jest jednym z pionierów winiarstwa biodynamicznego w regionie. Więcej przeczytasz o nim tu: Dario Prinčič – kultowe pomarańcze i niezwykłe czerwienie.

W skrócie: Merlot Prinčiča to owoce pochodzące ze starych, co najmniej 50-letnich winorośli, wyłącznie wybrane roczniki, ściśle limitowane beczki, długa naturalna maceracja na skórkach i okrągła dekada w dębie. Efekt? Piękna, nasycona wiśnia w kolorze. Otwiera się aromatem suszonych śliwek, ciemnych owoców i lukrecji. W ustach wyraziście orzechowe nuty dobrego sherry (jak Palo Cortado), sporo suszonych śliwek, jeżyn, leśnej ściółki, czarnej herbaty i lekko dżemowej czarnej porzeczki z nutą pieprzu, wanilii i balsamico. Eleganckie, jedwabiste taniny. Cudny długi finisz. Pełne, mocne, głębokie, żywe, złożone wino. Bogata owocowość typowa dla Merlota. Wspaniałe i niezapomniane. To prawdopodobnie najlepszy Merlot, jaki kiedykolwiek piliśmy. I, póki co, największe odkrycie w portfolio Dario, ex aequo z Cabernet Sauvignon 2006.

Warto kupić kilka sztuk, najlepiej choć jedną skrzynkę, ważyć oczekiwania i kontemplować ewolucję. Merlot od Dario czaruje już teraz, a potencjał starzenia ma niepodważalny.

Wino kupiliśmy w Azienda Agricola Dario Prinčič.

Czytaj też:

Dario Prinčič Merlot 2007