Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015.

Atrakcyjne portugalskie bąbelki produkowane metodą tradycyjną to już nie tylko piwnice Murganheira i Raposeira. Nowa seria win musujących królewskiej kompanii Real Companhia Velha stanowi ewidentny przejaw innowacji oraz potrzeby urozmaicenia tradycyjnego winnego portfolio (porto, klasyczne wina wytrawne) tego producenta. Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015 powstaje z dwóch odmian, tradycyjnie używanych do produkcji szampana, Chardonnay i Pinot Noir, które uprawiane są w należącej do RCV Quinta de Cidrô

Pierwszy etap, po lekkim tłoczeniu gron pod niskim ciśnieniem, stanowi fermentacja w stalowych kadziach z kontrolą temperatury. Drugi etap to wtórna fermentacja w butelce, trwająca przez 12 miesięcy. Po nim, a przed wprowadzeniem butelek na rynek, następuje jeszcze dégorgement, czyli proces usuwania z wina martwych osadów drożdżowych, powstałych w wyniku wtórnej fermentacji, oraz nieinwazyjna wymiana korka (bez utraty dużej ilości wina lub rozpuszczonego w nim gazu).

Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015 to świetne wino musujące z charakterem. Ma piękny jasnozłoty kolor, jest świeże i aromatyczne, z eleganckimi owocowymi nutami. Na podniebieniu delikatne, z fajną lekką goryczką, super orzeźwiające. Piliśmy je w Douro, w Pinhão, w sierpniowym upale, przy temperaturze około północy na poziomie 32+/35+ stopni C. W takich warunkach ratowało życie (!) Bardzo interesujące bąbelki z Douro. Pyszne.

Nazwa: Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015
Kraj: Portugalia
Region: Douro
Rodzaj: białe, wytrawne, musujące
Szczepy: Chardonnay, Pinot Noir
Wino kupione w Douro, w Quinta das Carvalhas

Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015

Real Companhia Velha Bruto Espumante 2015