Dziś kilka słów o małej sieci salonów meblowych, do których Facet i Kuchnia bardzo lubi zaglądać i z których – od czasu do czasu – wyjeżdża „bogatszy” o nowy, solidny mebel z drewna.

Przyczynkiem do powstania tego wpisu stał się nasz niedawny zakup dużego, drewnianego (z mango) stołu i krzeseł do kuchni.

Belbazaar_34

Wybór padł na ten, który widać poniżej:

Belbazaar_18.resized

Zakup planowany od dawna, który wreszcie (!) doczekał się realizacji. Dotychczasowy stół był za mały, niewygodny i generalnie od dawna działał nam na nerwy ;-)

Belbazaar_01

Belbazaar_26

Jeśli stoicie przed wyborem mebla (mebli) do domu, sklepy Belbazaar to miejsce zdecydowanie godne uwagi.

Belbazaar_03

To firma duńska, która na polskim rynku obecna jest od dobrych kilkunastu lat. Pierwszy salon Belbazaar w PL otwarto w CH Janki, kolejny – po drugiej stronie Wisły, w Domotece. My najczęściej zaglądamy do tego pierwszego – nie tylko dlatego, że mamy tam bliżej, ale przede wszystkim z uwagi na większą powierzchnię sklepu i położony nieopodal główny magazyn, a tym samym większy wybór mebli i szerszy asortyment różnego rodzaju drobniejszych elementów wyposażenia wnętrz (m.in. lampy, skrzynie, szkło i porcelana, naczynia z drewna, etc.).

Belbazaar_02

Belbazaar_04

Belbazaar_05

Belbazaar_12.resized

Belbazaar_22

Belbazaar_31

Belbazaar_28.resized

Belbazaar_33

To, co stanowi kluczowy element oferty Belbazaar, to meble z drewna egzotycznego, wytwarzane w Indiach tradycyjnymi metodami – ręcznie i przy użyciu pełnego drewna, pozyskiwanego z ekologicznych plantacji. To meble dopracowane w szczegółach, a zarazem o prostych formach, które nie tylko cieszą oko, ale są również – w może przede wszystkim –  funkcjonalne, praktyczne, trwałe i ponadczasowe. Jeśli komuś, tak jak nam, najbliższe są solidne, naturalne szafy, komody czy stoły z drewna i kto lubi tego rodzaju wzornictwo, dla tego Belbazaar to wskazany kierunek zakupowy. A kto skusił się kiedyś na jakiś mebel z Almi Decor (tak jak my), a później poznał Belbazaar, ten bez dwóch zdań zauważy zasadniczą różnicę w jakości między meblami jednej i drugiej marki. Tu mamy fajne wzornictwo i wysoką jakość wykonania, tam… bardzo dobry marketing i niewiele więcej.

Belbazaar_08

Belbazaar_30

Belbazaar_14

Belbazaar_09

Oferta Belbazaar to meble, którymi można wyposażyć cały dom – od kuchni i jadalni po salon i sypialnię. Ich jedyny „mankament” to gabaryty. Jako że przeważnie są naprawdę spore i bardzo solidne, pomieszczenie ich w mniejszych rozmiarów mieszkaniu może stanowić pewien problem. Stoły, łóżka (bardzo wygodne), szafy czy komody wymagają sporo miejsca, chociaż teraz – w porównaniu ze stanem sprzed kilku lat – asortyment i tak wzbogacił się o całkiem spory wybór mebli mniejszych rozmiarów i dodatków dekoracyjnych, które można wykorzystać w każdym wnętrzu, także w mniejszym lokum.

Belbazaar_24

Belbazaar_29

Belbazaar_27

Belbazaar_15

Belbazaar_32

Przy zakupie każdego kolejnego mebla obsługa zawsze instruuje nas w kwestii ich pielęgnacji. Zasadniczo, ponoć wskazane jest starannie woskować i polerować je raz na 2 tygodnie. Żeby temu podołać, musielibyśmy chyba zwolnić się z pracy albo co najmniej przejść na pół etatu ;-) Mamy tych mebli tylko kilka, ale woskowanie to zajęcie żmudne i bardzo czasochłonne, więc w praktyce zwykle porywamy się na nie mniej więcej raz w roku (z uwagi na niższą wilgotność powietrza i ogrzewanie wnętrz, najlepiej robić to w sezonie zimowym). Naszym zdaniem to zupełnie wystarcza. Musi ;-)

Drewno wygląda bardzo dobrze, nie pęka, nie wypacza się ani nie zdradza innych oznak przesuszenia. Istotne jest na pewno utrzymywanie w domu odpowiedniego poziomu wilgoci i nieustawianie szaf czy komód blisko kaloryferów, ale poza tym nie ma potrzeby podejmować jakichś szczególnych starań, by zachować je w dobrej formie. Woski do mebli (wydajne i o naturalnym, całkiem przyjemnym aromacie) można nabyć w salonach.

Belbazaar_13

Belbazaar_21.resized

Z uwagi na wspomniane wyżej gabaryty, przy zakupach w sklepach stacjonarnych transport najwygodniej jest powierzyć obsłudze sklepu. Dowóz kosztuje ok. 200 zł i obejmuje dostawę pod same drzwi, wniesienie towaru do domu, montaż i wywóz kartonów i innych materiałów zabezpieczających.

Belbazaar_19

Belbazaar_16

Belbazaar_17

Belbazaar_06

Belbazaar_20.resized

Belbazaar oferuje również zakupy w sklepie internetowym, a szczegółowe warunki jego działania, info o kosztach dostawy mebli na terenie całego kraju, etc. znajdziecie pod poniższymi linkami:

Link strony sklepu – BELBAZAAR
Sklep internetowy i opis zasad zakupów na odległość – LINK
Więcej o firmie i jej filozofii – LINK

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane sprzętem Canon

Wpis powstał we współpracy z właścicielem marki Belbazaar.

Belbazaar_25

Belbazaar_10

Belbazaar_07