Radacini Métier Zéro Brut Natur.

Radacini Métier Zéro Brut Natur

Radacini Métier Zéro Brut Natur

Radacini Métier Zéro Brut Natur Zéro Dosage IGP Codru

Mołdawski producent Radacini Wines z regionu Codru nie szczyci się wielowiekową historią, podziemnymi piwnicami czy zamkami. Istnieje od dekady, a już wypracował sobie bardzo solidną pozycję na międzynarodowym rynku winiarskim.

Radacini Métier Brut Natur to 100% Cabernet Sauvignon Blanc de Noirs (fr. białe z czarnych, czyli białe wino z czerwonej odmiany winogron), białe wytrawne wino musujące produkowane metodą tradycyjną (szampańską), które dojrzewa na osadzie co najmniej 18 miesięcy. W procesie produkcji nie dodaje się do niego liqueur de tirage (tj. likieru fermentacyjnego, który zawiera cukier trzcinowy i drożdże), dzięki czemu wino jest maksymalnie wytrawne i zawiera tylko 1,5 g cukru/l (jeszcze mniej niż opisywany tu niedawno znakomity wytrawny mus Cricova Elogiu Brut Natur).

Blado złoty kolor. Idealna równowaga między elegancją i wyrafinowaniem a bogactwem aromatów. Bukiet ujawnia nuty kwiatowe i owocowe, mamy tu zielone jabłko, gruszkę, żółtą brzoskwinię, limonkę i skórkę pomarańczową podkreślone drożdżowym aromatem świeżo upieczonej brioszki. Na podniebieniu wytrawne, wyraziście mineralne, soczyste, o drobnych trwałych bąbelkach i dobrej kwasowości, z nutą słonej bryzy morskiej wzmacniającej wrażenie świeżości. Znakomity mus w super cenie. Doskonały jako aperitif, ale też dopełnienie lekkich potraw z ryb, owoców morza i sałatek. Świetnie sprawdzi się zarówno przy wigilijnej kolacji, jak i w sylwestra. 

Dodatkowe info dla zwracających uwagę na nagrody: Radacini Métier Brut Natur zostało nagrodzone złotem w dwu prestiżowych konkursach, tj. Effervescents du Monde (Francja) oraz Portugal Wine Trophy.

Mołdawskie wina musujące w szerokim wyborze i świetnych cenach są dostępne online i stacjonarnie w Winnicach Mołdawii przy ul. Czarnieckiego 63A w Warszawie. Winnice Mołdawii działają od ponad 10 lat, specjalizują się w dystrybucji win z Mołdawii, Rumunii i Gruzji, mają w ofercie sporo butelek w krótkich seriach z małych butikowych winnic, prowadzą sklep stacjonarny, wine bar i sprzedaż internetową. Do końca roku cały asortyment Winnic Mołdawii czeka na Ciebie z 15% rabatem. Kod rabatowy to FIK15.

Nazwa: Radacini Métier Zéro Brut Natur
Kraj: Mołdawia
Region: Codru IGP
Rodzaj: białe (Blanc de Noirs), wytrawne, musujące
Szczep: 100% Cabernet Sauvignon
Moc: 12,5%

Czytaj też:

Radacini Métier Zéro Brut Natur Zéro Dosage IGP Codru

Radacini Métier Zéro Brut Natur Zéro Dosage IGP Codru