Wygraj bony na bezglutenowe zakupy!

***

WYNIKI KONKURSU:

Wyniszczać swój organizm bezglutenowymi produktami, kupionymi w sklepie Bezglutenoweprodukty.pl będą:

Ania (komentarz z 25 lipca, bon – 150 zł) oraz Jagoda (komentarz z 23 lipca, bon – 100 zł).

Gratulacje i smacznych zakupów!:-)

O tym, jak skorzystać z bonu, poinformujemy Was emailowo.

***

Kuchnia bez glutenu może stanowić źródło nieprzebranych inspiracji i stać się motywacją do zmiany raz na zawsze nawyków żywieniowych. Wszystko zależy rzecz jasna od nastawienia i dobrej woli.

Zawsze można oczywiście wybrać drogę na skróty, bazować na niezdrowych mieszankach (które od powszechnie dostępnego badziewia odróżnia wyłącznie brak glutenu) i tak dalej, ale generalnie często bywa w życiu tak, że konieczność wynikająca z niezależnych od nas przesłanek wyzwala kreatywność i skutkuje zmianami na lepsze. Nie tylko w kwestii odżywiania. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Niektórzy twierdzą jednak (część z nich, w tym kilku dietetyków, objawiła się nawet w komentarzach na tym blogu), że codzienność bez glutenu równa się niezdrowa, wyniszczająca organizm dieta eliminacyjna, która niechybnie prowadzić musi do niedoborów witamin i minerałów, ogólnego osłabienia i generalnie bezpowrotnej utraty radości życia, o czerpaniu przyjemności z jedzenia nie wspominając…

Teza to tyleż ciekawa, co trudna do pojęcia. Gluten to mieszanina białek roślinnych (ZOBACZ FILM), występujących w ziarnach zbóż określonego rodzaju. Eliminacja tych białek z diety może organizmowi pomóc albo pozostać dla niego neutralna, ale mu nie zaszkodzi. Zaszkodzić może natomiast niejednej gałęzi przemysłu spożywczego;-)

baner FiK 300x300

Jako że konkurs przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby wygrać bony na zakupy produktów bez glutenu w sklepie (nomen omen) Bezglutenoweprodukty.pl, zadanie konkursowe jest następujące:

Spośród przepisów bez glutenu, opublikowanych dotąd przez FiKa, wybierz trzy i skomponuj z nich swoje całodzienne niezdrowe, eliminacyjne i wyniszczające Twój organizm;-) menu – z krótkim uzasadnieniem wyboru. Jeśli lubisz 3 x dziennie jeść sałatki albo zupy czy placki – masz do tego prawo. To Twoje menu, więc skomponuj je tak, jak chcesz. Odpowiedź zostaw w komentarzu pod tym postem.

Wśród autorów wszystkich dodanych komentarzy rozlosujemy 2 bony na zakupy w sklepie www.bezglutenoweprodukty.pl (link do sklepu –> baner w prawej kolumnie) o wartości – odpowiednio – 150 zł oraz 100 zł.

baner FiK 620x300

Dodając komentarz pod wpisem na blogu, nie przejmuj się komunikatem o spamie. Żaden komentarz nie zginie i po zaaprobowaniu przeze mnie zostanie opublikowany na stronie. Jedna osoba może dodać jeden wpis.

Konkurs trwa od dziś, tj. od 16 lipca do 25 lipca br. do północy. Nazwiska laureatów opublikujemy na blogu w terminie do 27 lipca do końca dnia.

Dobrej zabawy… okej, muszę kończyć, tak mi słabo… na kolację zjadłem tylko wyniszczającą bezglutenową sałatę rzymską z pomidorami i odrobiną oliwy, a później jeszcze porcję niezdrowego domowego bezwartościowego (bo bez cukru i glutenu) sernika z sezonowymi owocami (ZOBACZ – JAKI OKROPNY BYŁ TEN SERNIK, btw przepis wkrótce) i nie mam siły na nic. Muszę się położyć… gdyby jutro nie pojawił się nowy wpis, znacie powód…